Subcategories

Wał na przedni TUZ

WAŁ NA PRZEDNI TUZ poprawia strukturę i powierzchnię gleby.    Wał dociska glebę w strefie środkowej i zmniejsza głębokość kolein za kołami ciągnika oraz zapobiega wypiętrzaniu gleby między nimi. Efektem końcowym pracy jest doprawienie gleby, zagęszczenie jej poniżej warstwy siewnej oraz lepsze utrzymanie wilgoci w glebie.  Ponadto WAŁ (T-RING oraz D-RING)poprawia równowagę podłużną ciągnika.

Wał POSIEWNY TYP-WUP-PZ

W wyposażenie standarowe wału wchodzą;

  • dyszel z zaczepem na górny zaczep ciągnika

  • stopka podporowa

  • koła jezdne o rozmiarze 10/75-15.3

  • zabezpieczenie transportowe

  • wał jest dzielony na trzy sekcje

  • każdy z wałów składany hydraulicznie

Wał posiewny

Wał to idealne rozwiązanie do zagęszczania wierzchniej warstwy gleby bezpośrednio po orce, przed siewem lub po siewie oraz tworzenia jej gruzełkowatej struktury. Za główne zadanie ma kruszenie brył i ugniatanie gleby pozostawiając równocześnie lekko spulchnioną jej powierzchnię, szczególne zastosowanie odnajdzie na glebach zwięzłych, ilastych gdze znakomicie rozdrabniają wyorane skiby i grudy.

Wał nożowy

Wał nożowy tnący ma za zadanie rozdrabnianie słomy, resztek pożniwnych, resztek pożniwnych po kukurydzy i rzepaku oraz masy zielonej roślin poplonowych. Sprawdza się również świetnie w walce z larwami omacnicy prosowianki, które żerują na łodygach kukurydzy. Wałem można pracować w pojedynkę jak i w połączeniu z innymi maszynami doprawiającymi zamocowanymi na tylnym podnośniku ciągnika.

 
 
 

Wał łąkowy

Pielęgnacja oraz uprawa łąk i pastwisk, boisk piłkarskich, pól golfowych, zakładanie i produkcja trawników. Stosowanie wału łąkowego, ma na celu likwidację wszelkich nierówności, zwiększa podsiąkanie wody, usunięcie pozimowych spękań w strukturze gleby.Wspomaga rozwój pożytecznej mikroflory glebowej oraz przyspiesza rozkład materii organicznej.