Kultywatory

Kultywator to urządzenie niezbędne w każdym gospodarstwie rolnym. Służy do przygotowania pola przed siewem. Tuż po orce ziemia jest niewyrównana i poprzecinana głębokimi bruzdami. Wysokowydajne kultywatory mieszają powierzchnię ziemi, wyrównując ją i jednocześnie usuwając resztki wschodzących chwastów. . Kultywatory zalecane są również do użycia na ścierniskach w celu przerwania parowania wody z gleby.

Subcategories

Kultywator dłutowy bezorkowo-podorywkowy

JUMPER to kultywator na sztywnej ramie zaczepiany na tylny TUZ ciągnika, dostępny w szerokościach roboczych od 2,5 m. do 4,0 m. Przeznaczony jest do uprawy i doprawiania roli wszystkich typów gleb. Za podstawowe zadanie ma wykonywanie podorywek do 15 cm. z podcinaczami oraz głębokiego spulchniania gleby do 30 cm. bez podcinaczy.

Kultywator uprawowo-ścierniskowy

VIBRO to kultywator na ramie sztywnej, zaczepiany na tylny TUZ ciągnika, dostępny w szerokościach roboczych od 2,5 m, do 4 m. 

Maszyna zaprojektowana została do uprawy przedsiewnej, gdzie świetnie sobie poradzi nawet z większą ilością resztek pożniwnych. Dzięki swej konstrukcji doskonale utrzymuje się na powierzchni zachowując żądaną głębokość roboczą.

 

Kultywator uprawowo-ścierniskowy hydrauliczny

VIBROFLEX to kultywator na ramie rozkładanej za pomocą siłowników hydraulicznych, dostępny w szerokościach 4,0 m, 5,0 m, 6,0 m.  Kultywator charakteryzuje się szeroką uniwersalnością w zastosowaniu m.in. w pierwszych uprawach po żniwach co odpowiednio napowietrza glebę, w spulchnianiu po orce i przygotowaniu do siewu, w uprawie poplonów, w mieszaniu obornika z glebą itp.